KURUMSAL




LADYCHIC firma kurumsal yapısı 2006 yılında Mersin Merkez Çamlıbel mağazasında Yelda NARİN tarafından oluşturulmuştur.

Teknolojik yenilikleri yakından takip eden, ihracat odaklı seri üretim yapabilen atölyesi, işinde profesyonel ekibi, yenilikçi, çağdaş ve modern tasarımları, bu tasarımlar için özenle seçilmiş ithal kumaşları kullanarak imal ettiği kendine has koleksiyonlar ile LADYCHIC; 2006 yılından bu yana her yıl müşterilerine bahar tadında koleksiyonlar sunmaktadır.

​LADYCHIC; bugün Ortadoğu’ da üç başkentte LADYCHIC Markası adı altında oluşturulmuş satış noktalarında, İstanbul Nişantaşı Şubesi ve Mersin Merkez LADYCHIC mağazasında kalite ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu hizmet anlayışıyla müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

YELDA NARİN / STİLİST

Ç ağ Üniversitesi’nde Dış Ticaret lisans eğitimi aldıktan sonra modaya olan tutkumdan dolayı Milano’da bulunan Fashion Milan Campus sertifika programına web üzerinde 2 senede tamamlayarak 2006 yılında LADYCHIC markasını kurdum. Uzun bir süre kara kalem stil çalışmalarını tamamlayıp modelistlik uygulama kursunu ve sanayi makinesi kullanma eğitimleri aldım. Türkiye’de ve dünyada marka tescilinin patentini almam ile atölyemi genişlettim.

Kısa sürede gelinlik dünyasının tanınan tasarımcıları arasında yerimi aldım. 2009 yılında Mersin’de ilk yerel firma olarak Orta Doğu’da üç başkentte franchise olarak Ladychic Gelinlik mağazası açıldı.2021 yılında İstanbul Nişantaşı şubesini açtım, bu mağazamızda kumaş satışı ve Scabal marka damatlık ve Erkek giyim kişiye özel dikim yapılmaktadır.

Yurt içinden ve yurt dışından gelen birçok gelin ve damat adayının en mutlu gününde onların hayallerine ortak oluyor ve özgün tasarımlar sunuyorum. Her sene yaptığım gelinlik koleksiyonumun tanıtımını Mersin’ in tarihi mekanlarında yapmaya özen gösteriyorum, ürünlerimin isimleri Mersin de yaşayan tarihe adı geçen kadınların isimleri. Evliyim ve iki erkek çocuk annesiyim. Mersin Girişimci İş Kadınları GİŞKAD kurucu üyesiyim, TOBB Mersin İl Kadın Kurulu Yönetim kurulu üyesiyim.